Lasagne zonder zakjes

Lasagne zonder zakjes

Kijk eens wat een heerlijke tomaten ik vandaag geoogst heb:
20150910_142926

Van deze beauty’s ga ik lasagne maken.
Lasagne wordt hier al sinds jaar en dag zelf gemaakt met het liefst alleen maar verse ingrediënten.
En nooit, echt nooit, blijft er iets over! En dat is niet omdat ik te weinig heb gemaakt. 😉

Ik heb in het onderstaande recept geen hoeveelheden gezet bij de groenten. Dat ligt er maar net aan wat ik in huis heb. in ieder geval minimaal twee teentjes knoflook en voor de rest zorg ik dat ik aan zo’n 800 gram groenten heb als ik dit maak voor vier personen.

Nodig lasagnesaus:

–          Pasata of verse tomaten 700 ml
–          Italiaanse kruiden
–          Zout/peper
–          Laurierblaadjes 2
–          1 ui
–          2 teentjes knoflook
–          Courgette
–          Prei
–          Gehakt 200 gram
–          Groente die je nog lekker vindt: paprika, champignon e.d.
–          Lasagnebladen voor 4 personen

Nodig bechamelsaus:
–          50 gram roomboter
–          50 gram bloem
–          300 ml water of bouillon of melk
–          100 tot 150 gram geraspte kaas

Bereidingswijze:
Doe de pasata of de ontvelde tomaten in een braadpan met de kruiden en de laurier en laat dit een paar uur op een heel klein pitje pruttelen.

De uien snipperen en in een grote koekenpan met wat olijfolie fruiten, halverwege de fijngesneden knoflook toevoegen.  Het gehakt toevoegen, zout en peper, en dan rul bakken. Daarna de fijn gesneden groenten even meebakken.
Dit als het gaar is toevoegen aan het tomatenpureemengsel.
Ondertussen de oven voorverwarmen op 180 gr. C.

Voor de bechamelsaus de boter smelten (niet bruin laten worden), bloem erdoor roeren en verwarmen (schrik niet; het wordt een soort klont, maar dat komt goed!). Daarna beetje bij beetje de melk/ water of bouillon met een garde erdoor roeren. Laten koken en blijven roeren tot je een dikke saus hebt. Op smaak brengen met zout en peper. Te dik? Dan nog wat water toevoegen.

Geraspte kaas toevoegen, goed doorroeren zodat alles smelt. Proeven….. bij goede kaas smaak kun je stoppen met kaas toevoegen.

In een ingevette ovenschaal 1 laag tomatensaus, dan bechamelsaus, dan lasagnebladen. Dit herhalen tot alles op is en eindigen met de bechamelsaus. In de oven schuiven, boven het midden. Na ongeveer 30 min. is het gaar. Het pruttelt dan en is bruinig geworden aan de bovenkant.

Eet smakelijk!!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.